Najważniejsze targi motoryzacyjne świata

Targi motoryzacyjne to ogólna nazwa dla wydarzeń podczas których producenci samochodów promują nowe modele lub odświeżone wersje starszych, ponadto też prezentowane są innowacje w branży. Często organizacji targów motoryzacyjnych towarzyszą konkursy, wyścigi oraz inne atrakcje.

Co ważne, targi motoryzacyjne są organizowane regularnie. Można by wymienić tysiące rozmaitych wydarzeń tego typu na całym świecie, jednakże możliwe jest także wyodrębnienie najważniejszych i najbardziej znanych, podczas których prezentują się największe marki samochodowe globu. Z reguły każda z wymienionych imprez motoryzacyjnych odbywa się raz do roku w konkretnym mieście.

Jednym z najważniejszych targów tego rodzaju jest Auto Show w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych. Miasto Aniołów jest znane z tego, że działa w nim oraz w okolicach szereg firm zajmujących się innowacjami oraz nowymi technologiami. Ponadto panująca w Kalifornii doskonała pogoda sprzyja organizacji imprez tego rodzaju. Obserwatorzy rynku motoryzacji są przyzwyczajeni do tego, że targi motoryzacyjne w Los Angeles każdego roku przynoszą szereg premier, powiększających ofertę najważniejszych graczy na rynku motoryzacyjnym.

W Stanach Zjednoczonych odbywa się także kilka innych ważnych targów w świecie samochodów. Można tutaj wymienić Auto Show w Nowym Jorku, a także Chicago Auto Show, określane przez Amerykanów jako najważniejsza impreza motoryzacyjna w kraju. Podobnie jak w przypadku powyższych targów w Los Angeles, tak samo i nowojorskie oraz chicagowskie wydarzenia przynoszą każdego roku szereg nowości na rynku. Poza najważniejszymi producentami samochodowymi w omawianych targach biorą udział także ci mniej znani, promując swoje najnowsze produkty.

Poza granicą Stanów Zjednoczonych najważniejsze targi motoryzacyjne odbywają się w Londynie oraz w Tokio. Oba te miasta są głównymi ośrodkami finansowymi w swoich częściach świata, toteż organizowanie tam imprez motoryzacyjnych jest podyktowane renomą oraz względami praktycznymi: obecne są tam firmy posiadające ogromne fundusze, które stać na sponsorowanie wydarzenia.

Targi motoryzacyjne mogą także promować konkretny rodzaj samochodów. Jako przykład można podać show w Birmingham, które otwiera sezon wyścigów różnego rodzaju: od rajdów, przez wyścigi motocykli, na Formule 1 kończąc. Na początku każdego roku kalendarzowego producenci maszyn wyścigowych, samochodów oraz motocykli, prezentują, czym będą straszyć konkurencję w danym sezonie.

Innym przykładem może być impreza odbywająca się każdego roku we Frankfurcie w Niemczech, w której udział biorą ciężarówki i inne pojazdy dostawcze. Zaprezentować się tam mogą mniej i bardziej znani producenci ciężarówek, tirów i podobnych pojazdów, którzy pragną zwiększyć sprzedaż swoich produktów na rynku transportu krajowego i międzynarodowego.

Jak zatem widać, targi motoryzacyjne są popularne w wielu krajach świata. Praktycznie w każdym państwie odbywa się przynajmniej kilka imprez tego rodzaju w każdym roku. W Polsce jest kilkadziesiąt targów motoryzacyjnych. Targi te to siła napędowa motoryzacji, dlatego dobrze, że są organizowane.

 

To może Cię zainteresować:

Dodaj komentarz