Najlepsze współczesne modele BMW

Firma BMW jest od wielu już lat odbierana jako jeden z czołowych producentów samochodów na świecie. Myśl technologiczna marki znajduje licznych zwolenników we wszystkich krajach, do których niemiecki producent dociera ze swoją ofertą.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że oferta ta jest niezwykle bogata, obejmuje modele należące do bardzo różnych segmentów. Rzecz jasna są też obszary, z których BMW słynie najbardziej i w których się specjalizuje. Coraz częściej jednak kierownictwo marki stawia na wszechstronność. Aby rozstrzygnąć, czy jest to taktyka opłacalna, warto przede wszystkim poznać pojazdy, które omawiana firma oferuje swoim klientom.

Do najciekawszych propozycji należy z pewnością BMW serii 2, występujące w trzech wersjach nadwozia: coupe, kabriolet oraz hatchback. Linia ta to przede wszystkim auta mające spełniać rolę rodzinnych. Charakteryzują się przestronnym bagażnikiem (oczywiście największe występują w wersji hatchback) oraz strefą pasażerów, wygodnymi fotelami wzbogaconymi o dodatkowe możliwości, jak podgrzewanie, a także bardzo dobrym wyposażeniem standardowym i opcjonalnym. Ze względu na bardzo wysoką jakość cena modeli serii 2 jest znacząca, przekracza bowiem 100 tysięcy złotych. Otrzymuje się jednak w zamian rewelacyjny samochód, którym będzie można z radością podróżować wiele lat.

Do tradycyjnie najlepszych modeli BMW należy seria 5. Wprowadzona do produkcji kilkanaście lat temu, doczekała się wielu odsłon i wersji nadwozia. W obecnie będącej w sprzedaży gamie modeli z serii 5 wyróżnić można sedana, coupe oraz kombi. Jedna z wersji sedan dostępna jest jako limuzyna, co oznacza, że jej wyposażenie, a także standard wykończenia jest wyjątkowo wysoki. Popularna „piątka” jest zatem, jak zawsze, jednym z flagowych punktów oferty niemieckiego producenta, bardzo chętnie kupowanym przez fanów marki, podzielających punkt widzenia szefostwa firmy.

BMW posiada także ofertę skierowaną do mieszkańców większych miast, potrzebujących na co dzień mniejszego, zgrabnego samochodu. Dla nich właśnie opracowany został model serii 1, występujący w wersji hatchback, trzy- albo pięciodrzwiowy. Auto charakteryzuje się tym, że „pali” mało paliwa, dobrze się prowadzi oraz posiada wygodne wnętrze, w którym komfortowo spędzać można czas, stojąc w wielkomiejskim korku. Ponieważ segment samochodów miejskich stale się rozwija, omawiana niemiecka firma stara się dołączyć do grona producentów popularnych przedstawicieli tej grupy. Seria 1 to bardzo dobra próba.

Oczywiście można by wymienić o wiele więcej modeli marki BMW, które pomagają zdobywać nowych klientów i, ogólnie, poszerzać ofertę firmy. Wymienione powyższej produkty stanowią przykład na to, że wszechstronność jest w motoryzacji możliwa oraz że jest opłacalna.

 

To może Cię zainteresować:

Dodaj komentarz