Dbałość o lampy samochodowe

Lampy samochodowe należą do najdelikatniejszych elementów budowy auta. Mogą ulegać uszkodzeniom lub zniszczeniom bardzo łatwo. Dlatego też trzeba o nie dbać wyjątkowo mocno. Jak to robić?

Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, że lampy samochodowe są narażone na rozbicie w wyniku kolizji, stłuczek czy otarć o inne samochody czy obiekty. Nie tylko dlatego, że są one delikatne (szklane), ale także z powodu budowy auta. Są one bowiem umieszczone na froncie lub na samym końcu – zawsze lampy samochodowe są elementami wysuniętymi, które uderzają o drugi obiekt jako pierwsze.

W tym przypadku więc dbałość o lampy samochodowe oznacza przede wszystkim ostrożną jazdę oraz parkowanie. Należy parkować w bezpiecznej odległości od innych pojazdów i obiektów, aby uniknąć otarcia.

Ale dbałość o lampy samochodowe to nie tylko pilnowanie, aby nie uległy zniszczeniu. Bardzo ważne jest także, aby elementy te były czyste. Światła muszą być zawsze dobrze widoczne, a skoro tak, nie mogą być one zasłonięte przez brud osadzony na lampach. Elementy te czyścić należy regularnie, ale też odpowiednio, tzn. trzeba stosować przeznaczone do tego preparaty, nie tylko samą wodę.

Lampy samochodowe są nie tylko delikatne, ale także bardzo ważne. Nie można bez nich jeździć, zaś uszkodzoną lampę trzeba szybko wymienić. To dlatego dbałość o ten element budowy pojazdu jest tak istotna.

 

To może Cię zainteresować:

Dodaj komentarz